איך תוכלו לעזור לילדכם ללמוד למבחן באנגלית?

 

כהורים, אתם יכולים למלא תפקיד משמעותי בסיוע לילדכם להתכונן לבחינה באנגלית ולהפחית את חששותיו. הכנה יעילה לא רק מבטיחה סיכוי טוב יותר להצלחה אלא גם מטפחת הרגלי לימוד טובים וביטחון עצמי. בכתבה הבאה, נציג אסטרטגיות וטיפים שונים שיסייעו לילדכם להתכונן למבחן באנגלית.

הכתבה בשיתוף עם אתר מוביל בו תוכלו למצוא מגוון מבחנים בכל מיני מקצועות כמו, מבחן בחשבון לכיתה ה, מבחן בעברית לכיתה ג, מבחן במדעים לכיתה ז, מבחן באנגלית לכיתה ו ועוד.

מס' 1 – פורמט הבחינה

לפני שמתחילים בהכנה למבחן, חשוב להבין את הפורמט והמבנה של הבחינה באנגלית שילדכם יעבור. בחינות כוללות נושאים כגון, הבנת הנקרא, דקדוק, אוצר מילים ועוד.
כאשר פורמט הבחינה ידוע (פחות או יותר), אפשר להתאים את ההכנה של ילדכם בצורה יעילה יותר.

מס' 2 – לוח זמנים ללימודים

ניהול זמן הוא היבט קריטי בהכנה מוצלחת לבחינה. שבו עם ילדכם על מנת ליצור תכנית לימוד לבחינה המכסה את כל הנושאים הדרושים.

מס' 3 – זיהוי אזורים חלשים

עבדו עם ילדכם כדי לזהות את החוזקות והחולשות שלו באנגלית. כך תוכלו להתמקד בנושאים שבהם ילדכם צריך יותר חיזוק ופחות להתמקד בנושאים שהוא חזק בהם.

מס' 4 – איסוף חומרי לימוד

וודאו שלילד תהיה גישה לכל חומרי הלימוד הנדרשים. זה כולל ספרי לימוד, חומר שנכתב במחברת, בחינות תרגול ועוד. כאשר יש את כל החומרים בהישג יד, תהליך הלימוד יכול להפוך  ליעיל יותר.

מס' 5 – קריאה באופן קבוע

עודדו את ילדכם לקרוא באופן קבוע. ספקו להם מגוון חומרי קריאה, כולל ספרים, עיתונים, מגזינים ומאמרים מקוונים. דנו במה שילדכם קרא וכל זאת על מנת לשפר את מיומנויות ההבנה שלו.

מס' 7 – שיפור אוצר המילים

הרחבת אוצר המילים יהיה מועיל לכל בחינה באנגלית. צרו רשימה של מילים מאתגרות ומשמעויותיהן, ועודדו את ילדכם להשתמש במילים אלו בכתיבה ובדיבור. שחקו במשחקי מילים או השתמשו בכרטיסיות.

מס' 8 – תרגילי דקדוק

דקדוק הוא היבט בסיסי באנגלית. הקדישו זמן לתרגול ושיפור מיומנויות הדקדוק. ניתן למצוא תרגילי דקדוק ודפי עבודה באינטרנט או להשתמש באפליקציות ומשאבים חינוכיים המיועדים למטרה זו.

מס' 9 – מבחנים לדוגמה

אתם יכולים למצוא מבחנים לדוגמה או מבחנים משנים קודמות ולתת לילד לפתור אותם.
כאשר הוא מסיים את המבחן, אתם תוכלו לספק משוב על הביצועים שלו.

מס' 10 – טפחו אמון

ביטחון עצמי הוא גורם משמעותי בהצלחה במבחנים. עודדו את ילדכם והזכירו לו שאתם מאמינים ביכולותיו. מתח וחרדה עלולים להפריע לביצועים, לכן הקפידו לצור סביבה חיובית ותומכת בבית.

 

 

מס' 11 – ניהול לחץ ביום המבחן

ביום המבחן, עזרו לילדכם להתמודד עם לחץ. וודאו שהוא אוכל ארוחת בוקר בריאה והזכירו לו להישאר רגועים, לנשום עמוק ולהתמקד בפתרון המבחן.

שורה תחתונה

נמליץ לכם ליישם את כל האסטרטגיות והטיפים שהוזכרו לעיל. זכרו שעם ההדרכה והתמיכה שלכם, ילדכם יוכל לגשת למבחן באנגלית בביטחון וכאשר הוא מצויד בכלים הדרושים להצלחה.

מה היה לנו עד עכשיו?