איך להגר לקנדה הכי מהר שאפשר

פוסט זה בבלוג משמש כמדריך מקיף לאנשים המבקשים להגר לקנדה בזמן הקצר ביותר. הוא בוחן את תוכניות ההגירה השונות הזמינות, את קריטריוני הזכאות, תהליכי הבקשה וטיפים לשיפור הסיכויים להצלחת הבקשה.

1. מהי הדרך המהירה ביותר להגר לקנדה?

כשמדובר בהגירה לקנדה, אנשים רבים להוטים למצוא את הדרך המהירה ביותר להפוך את החלומות שלהם למציאות. אמנם אין תשובה חד-משמעית לשאלה זו, אך ישנם מסלולים שנוטים להיות מהירים יותר מאחרים. אפשרות אחת היא מערכת Express Entry, המיועדת לעובדים מיומנים שרוצים להשתקע בקנדה לצמיתות. באמצעות Express Entry, המועמדים המתאימים מדורגים על סמך גורמים כמו גיל, השכלה, ניסיון בעבודה ושליטה בשפה. בעלי הציונים הגבוהים ביותר מוזמנים להגיש בקשה לתושבות קבע, וניתן להשלים את התהליך תוך חצי שנה.

אפשרות נוספת למסלול מהיר היא תוכנית המועמדים המחוזיים (PNP). תוכנית זו מאפשרת למחוזות וטריטוריות קנדיות למנות אנשים שיש להם את הכישורים והניסיון הדרושים באזור הספציפי שלהם. אם תקבל מועמדות מחוזית, זה יכול להאיץ משמעותית את תהליך ההגירה שלך. עם זאת, חשוב לציין שלכל מחוז יש את דרישות הזכאות שלו ואת תהליך הגשת הבקשה שלו, ולכן חיוני לחקור ולהבין את הדרישות הספציפיות של המחוז שבו אתה מעוניין.

בנוסף, אנשים עם הצעות עבודה ממעסיקים קנדיים עשויים להיות זכאים להיתר עבודה דרך זרם הכישרונות הגלובלי. זרם זה הוא חלק מתוכנית העובדים הזרים הזמניים ומטרתו להביא עובדים מיומנים במיוחד כדי לעזור לעסקים קנדיים לשגשג. עם הצעת עבודה ביד, ניתן לזרז את תהליך הגשת הבקשה, ולאפשר לך להתחיל לעבוד בקנדה מוקדם יותר.

תמונה המציגה מפה של קנדה המדגישה מחוזות וטריטוריות שונות.
תמונה המציגה מפה של קנדה המדגישה מחוזות וטריטוריות שונות.

2. 'הצעד הראשון למסע של אלף מייל' – הבנת קריטריוני הזכאות להגירה

כשמדובר בהגירה לקנדה, הבנת הקריטריונים לזכאות להגירה היא חיונית. הוא משמש כבסיס למסע שלך וקובע אם אתה זכאי למסלול הרצוי. כדי לנווט בתהליך זה ביעילות, חשוב להכיר את מרכיבי המפתח.

 • 1. חקר דרישות הזכאות:
  לכל תוכנית הגירה בקנדה יש סט דרישות זכאות משלה. בין אם אתה מגיש מועמדות דרך כניסה אקספרס, תוכנית המועמדים המחוזית, או כל מסלול אחר, קח את הזמן כדי לחקור ביסודיות ולהבין את הקריטריונים הספציפיים. זה כולל גורמים כמו גיל, השכלה, ניסיון בעבודה, שליטה בשפה ויכולת הסתגלות. על ידי הבנת הדרישות הללו, אתה יכול להעריך את הכישורים שלך ולקבוע את מסלול ההגירה המתאים ביותר עבורך.
 • 2. שליטה בשפה:
  שליטה באנגלית או בצרפתית היא גורם קריטי בתהליך ההגירה הקנדי. רוב התוכניות דורשות מהמועמדים לספק תוצאות של מבחני שפה כדי להוכיח את כישורי השפה שלהם. מבחנים כמו IELTS או CELPIP לאנגלית ו-TEF לצרפתית מקובלים בדרך כלל. חשוב להתכונן למבחנים אלו ולכוון לציונים הגבוהים ביותר האפשריים כדי להגדיל את הסיכוי שלכם לעמוד בדרישות מיומנות השפה.
 • 3. הערכת אישורים:
  כאשר אתה מהגר לקנדה, חיוני להעריך את האישורים החינוכיים שלך. תהליך זה עוזר לקבוע את השוויון הקנדי של ההשכלה שלך ומבטיח שהוא עומד בסטנדרטים של המדינה. ישנם ארגונים ייעודיים אשר מעריכים אישורים עבור מקצועות ומוסדות חינוך שונים. חשוב להעריך את האישורים שלך לפני הגשת הבקשה שלך כדי להבטיח שאתה עומד בדרישות ההשכלה של תוכנית ההגירה שבחרת.

3. כיצד להאיץ את תהליך הגשת הבקשה שלך?

כשמדובר בהגירה לקנדה, כולם רוצים לזרז את תהליך הבקשה ככל האפשר. למרות שאין ערבויות, ישנן מספר אסטרטגיות שאתה יכול להשתמש כדי להאיץ את ציר הזמן של היישום שלך.

ראשית, הקפידו על הכנת הבקשה שלכם. ודא שכל המסמכים הנדרשים מלאים, מדויקים ומעודכנים. מסמכים חסרים או חלקיים עלולים לגרום לעיכובים ואף להוביל לדחייה. כמו כן, חיוני לשים לב לדרישות עיצוב ספציפיות ולעקוב בקפידה אחר ההוראות.

דרך נוספת לעקוב אחר הבקשה שלך היא על ידי הגשת בקשה באמצעות תוכנית הגירה המציעה טיפול מזורז. לדוגמה, זרם הכישרונות הגלובלי במסגרת תוכנית העובדים הזרים הזמניים שואף לטפל בבקשות תוך שבועיים. בנוסף, לחלק מהמחוזות יש זרמים או תוכניות ספציפיות שמתעדפות עיסוקים או מיומנויות מסוימות בלוחות הזמנים של העיבוד שלהם.

שקול להגיש בקשה לתושבות קבע באמצעות מערכת Express Entry. Express Entry ידועה בזמני העיבוד המהירים יחסית שלה, כאשר רוב האפליקציות מעובדות תוך שישה חודשים. עם זאת, חשוב לציין שעמידה בדרישות הזכאות וציון גבוה של מערכת דירוג מקיפה (CRS) חיוניים להגשה מוצלחת.

אם יש לך הצעת עבודה ממעסיק קנדי, ייתכן שאתה זכאי לזרם מונחה מעסיקים, שיכול לזרז את הבקשה שלך. קבלת הצעת עבודה ממעסיק קנדי ממחישה את הכישורים החשובים שלך ויכולה להשפיע לטובה על זמן העיבוד.

לבסוף, פנה לעזרה מקצועית. שכירת עורך דין הגירה או יועץ המתמחה בהגירה קנדית יכולה לעזור לייעל את תהליך הבקשה. הם יכולים להדריך אותך דרך הניירת המורכבת, להבטיח שאתה עומד בכל הדרישות ולטפל בכל בעיה פוטנציאלית שעלולה להתעורר.

תמונה של אישה העוקבת במהירות אחר תהליך ההגירה שלה בפלטפורמה דיגיטלית.
אישה העוקבת במהירות אחר תהליך ההגירה שלה בפלטפורמה דיגיטלית.

4. 'כשל בהכנות זה הכנה להיכשל' – הכנה לחיים בקנדה

מעבר למדינה חדשה כמו קנדה דורש הכנה יסודית כדי להבטיח מעבר חלק והשתלבות מוצלחת בסביבה החדשה. להלן כמה היבטים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת הכנה לחיים החדשים שלך בקנדה:

 • 1. חקור והיכרות עם התרבות הקנדית:
  קח את הזמן כדי ללמוד על מנהגים, ערכים ומסורות קנדיות. הבנת הניואנסים התרבותיים לא רק תעזור לך להסתגל בקלות רבה יותר, אלא גם לטפח מערכות יחסים חיוביות עם המקומיים.
 • 2. תכנן את הכספים שלך:
  המעבר למדינה חדשה עשוי להיות יקר, ולכן חשוב שתהיה לך תוכנית פיננסית. חקור את יוקר המחיה בעיר הרצויה לך, כולל דיור, תחבורה, שירותי בריאות וחינוך. כמו כן, מומלץ להפריש מעט חיסכון לכיסוי הוצאות ראשוניות ונסיבות בלתי צפויות.
 • 3. תעסוקה בטוחה או הזדמנויות לימודיות:
  לפני ההגירה, בדוק אפשרויות עבודה או הזדמנויות לימודיות בקנדה. יצירת רשתות, עדכון קורות החיים שלך וחקר מעסיקים פוטנציאליים או מוסדות חינוך יעמידו אותך בעמדה טובה יותר להבטיח תעסוקה או קבלה.
 • 4. לארגן דיור ושירותי בריאות:
  מציאת דיור מתאים חיונית למעבר חלק. בדוק אפשרויות השכרה או שקול רכישת נכס, תוך התחשבות בתקציב ובמיקום המועדף שלך. בנוסף, הכירו את מערכת הבריאות הקנדית והקפידו על כיסוי ביטוח בריאות מתאים.
 • 5. התחבר לרשתות תמיכה:
  בניית מערכת תמיכה יכולה להקל מאוד על תהליך המעבר. חפש קבוצות קהילתיות מקומיות, רשתות חברתיות או עמותות מהגרים שיכולות לספק הדרכה, תמיכה וקשרים שיעזרו לך להתמקם.
 • 6. היכונו לדרישות השפה:
  בהתאם ליכולת השפה שלכם, ייתכן שיהיה צורך לשפר את כישורי האנגלית או הצרפתית שלכם. שקול להירשם לקורסי שפה או שימוש במשאבים מקוונים כדי לשפר את יכולות השפה שלך, שכן כישורי תקשורת חזקים חיוניים להשתלבות בחברה הקנדית.

הגירה מהירה לקנדה היא תהליך הדורש מחקר מעמיק, תשומת לב לפרטים ועמידה בתקנות שנקבעו. עם תוכנית ההגירה הנכונה, ההכנה והסבלנות, החלום שלך לעבור לקנדה יכול להפוך למציאות מהר יותר ממה שאתה חושב.

מה היה לנו עד עכשיו?